Česky
English

O nás

Laboratoře Mikrochem zahájily svou činnost v roce 1994 privatizací úseku mikrobiologie Okresní hygienické stanice (OHS) v Olomouci a postupně se rozšířily o pobočky v Přerově (1996), Valašském Meziříčí (2001) a Šumperku (2003).

 

Laboratoře Mikrochem zajišťují:

 

  1. Bakteriologické vyšetření veškerého biologického materiálu

  2. Imunologická a sérologická vyšetření

  3. Mykologická vyšetření

  4. Virologická vyšetření, včetně certifikátu HIV

  5. Parazitologická vyšetření včetně tropických nemocí

  6. Diagnostika TBC nákaz

  7. Molekulárně-genetické metody (PCR)

 

Tato vyšetření běžně provádíme pro ambulantní zdravotnická zařízení v oblasti Olomoucka, Uničovska, Šternberska, Litovelska, Prostějovska, Přerovska, Otrokovic, Šumperska a Jesenicka, Valašského Meziříčí a Rožnovska. Výše uvedené služby poskytujeme i samoplátcům. Jsme také servisním pracovištěm Fakultní nemocnice Olomouc a Vojenské nemocnice Olomouc pro určitá specializovaná vyšetření.

 

Dlouhodobě spolupracujeme s laboratořemi biochemie a hematologie:

  • MUDr. Milada Popotrandovská, Pracoviště klinické biochemie a hematologie (PKBH), tř. Svobody 1067/32, 779 00 Olomouc (http://www.pkbh.cz/)


  • SPEA, Laboratoř OKBH, nám. Národních hrdinů 2, 771 11 Olomouc (http://www.spea.cz/)


  • Biochemická laboratoř BILA, s.r.o.,  Postřelmovská 2000/7a, 78901 Zábřeh (http://www.laboratorbila.cz/)

 

 

Jsme tedy schopni zajistit kompletní rozsah vyšetření i z oblasti biochemie a hematologie. Více informací o těchto vyšetřeních naleznete na webových stránkách příslušnéh laboratoře.

 

 

Laboratoře Mikrochem si kladou za cíl provádět vyšetření biologických materiálů kvalitně, rychle a dostupně, a tím umožnit včasné stanovení klinické diagnózy, zahájení správné terapie a poskytnout fundovanou konzultační činnost.

 

Vlastní provoz laboratoří zajišťuje více než 80 pracovníků, z toho devět atestovaných lékařů a dalších sedm atestovaných vysokoškolských specialistů. Máme vlastní svozovou službu, která sváží biologický materiál do laboratoří a zpětně distribuuje výsledky, pokud nebyly předány on-line elektronicky.

 

Pravidelně se zúčastňujeme kontrolních cyklů SEKK spol. s r. o. a externího hodnocení kvality (EHK) organizovaného AP CEM vždy s vynikajícími výsledky. Laboratoře Mikrochem jsou zaregistrovány v Programu zvyšování kvality ve zdravotnictví garantovaném Ministerstvem zdravotnictví České Republiky a splňují náročné předpoklady pro rozvoj kvality poskytovaných služeb. V roce 2008 získaly Laboratoře Mikrochem akreditaci u národního akreditačního orgánu - Českého institutu pro akreditaci (ČIA) - na vyšetření v oblasti mikrobiologie, imunologie, parazitologie, virologie, PCR, sérologie a odběr klinických vzorků v souladu s ČSN EN ISO 15189.

 

Našemu pracovišti byla udělena akreditace Ministerstvem zdravotnictví České republiky k uskutečňování specializačního vzdělávání v oboru lékařské mikrobiologie.

 

Naším cílem je a vždy bude spokojený lékař a pacient.